To celebrate the kickoff of the ESPN Fantasy Football Marathon, Vontae Davis Jerseysthis week NFL Nation reporters will be giving their fantasy predictions for the top offensive players on the teams they cover.ESPN fantasy football analyst Mike Clay provided the over/unders for this exercise -- using his 2017 projections -- Andrew Luck Jerseysand each Nation reporter was given one projection for each position on which to give a prediction.

Click on the links below to go directly to your team.Under. Prescott is using training camp to test his boundaries in risk-taking this summer, but when it comes to real games, he won't take unnecessary risks. He has too many receivers who can win early on routes. Will he go lower than last year's interception total of four? No, but he will have fewer than nine.

Over/under 28 receptions for Ezekiel Elliott (in 10 games)?

Archer's prediction: Over. The Cowboys were mindful of Elliott's snaps as a rookie and would have been mindful of them had he played a full season. If the six-game suspension is upheld and the courts do not get involved, Donte Moncrief Jerseysthen the Cowboys will not worry about Elliott's snaps. The Cowboys have a lot of weapons offensively, but Elliott is their best. Given that he will have fresh legs when he rejoins the Cowboys in late October, offensive coordinator Scott Linehan will make sure to get him the ball as much as possible over the final 10 games.

Archer's prediction: Over. He had eight last season and missed three games. Frank Gore JerseysHis connection with Dak Prescott improved, Peyton Manning Jerseysespecially late last season. The days of him catching 80-90 passes a season could be over, but Bryant remains a huge red zone threat and he is hard to stop after the catch. Oh, and he's healthy this season.

Archer's prediction: Under. Witten had just three last season in his first year of work with Dak Prescott, but it's hard for him to put up big touchdown numbers because of the Cowboys' other weapons. The best red zone teams run the ball into the end zone. and the Cowboys will have Ezekiel Elliott when he returns from suspension. Prescott rushed for six touchdowns last season, as well. Then there's Dez Bryant, who is often a mismatch on the outside against corners. I can't go with the over, but I think Witten will have five on the dot.

New York Giants

Jordan Raanan's prediction: Over. Manning has topped 30 touchdowns in two of his three years while working with Ben McAdoo in the current offense. Even in a bad season last year, Manning barely was under this number, throwing for 26 touchdowns. He will bounce back personally and get over the number while working with vastly improved weapons.

Informacje o naborze na rok 2013/14 PDF Drukuj Email
sobota, 09 sierpnia 2008 22:30

Informacje o naborze na rok 2013/14

Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne dzieci w wieku 2,5-4 lat, jak również dzieci niepełnosprawne.

Nie pobieramy opłat na radę rodziców!
Stała opłata miesięczna wynosi 150 zł – rodzeństwo 50% stawki.

Ponadto oferujemy:

  • bogaty wachlarz zajęć edukacyjnych,
  • BEZPŁATNE dodatkowe zajęcia 3 razy w tygodniu (j. angielski, zajęcia logopedyczne, gimnastyka korekcyjna,zajęcia plastyczne, zajęcia teatralne, tańce)
  • liczne wyjazdy edukacyjne
  • wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną
  • wyżywienie (śniadanie, obiad, podwieczorek) odpłatność 6 zł./dzień (naliczana za ilość przebytych dnidziecka w przedszkolu)
  • nowoczesne wyposażenie sal edukacyjnych w pomoce dydaktyczne oraz zabawki edukacyjne,
  • odpowiednio wyposażoną salę terapeutyczną dla dzieci niepełnosprawnych,
  • bogato wyposażony plac zabaw,
  • miłą i rodzinną atmosferę.

 

Gwarantujemy, że w naszej placówce Wasze dzieci będą bezpieczne i dostarczymy im okazji do wszechstronnego rozwoju.

Komplety dokumentów: lista zgłoszeniowa oraz zaświadczenia rodziców dzieci o dochodach przypadających na 1 członka rodziny, należy składać w Słonecznym Przedszkolu. Lista zgłoszeniowa do pobrania w zakładce - dokumenty.

 

 
wykonanie: apan
Copyright 2011 © Słoneczne Przedszkole